Friday, 24 October 2014 Friday, 24 October 2014
Stage  18:00   18:15   18:30   18:45   19:00   19:15   19:30   19:45   20:00   20:15   20:30   20:45   21:00   21:15   21:30   21:45   22:00   22:15   22:30   22:45   23:00   23:15   23:30   23:45   00:00   00:15   00:30   00:45   01:00   01:15   01:30   01:45 
MAIN HALL
(PLENARY)
 
RAN
 
 
 
SOPHIE ELLIS-BEXTOR
 
 
 
 
MAGIC!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
CENDRAWASIH 1 & 2
(GARUDA INDONESIA)
 
 
 
 
 
Universounds Rise & Star
 
 
 
 
TOKYO SKA PARADISE ORCHESTRA
 
 
ASIAN DUB FOUNDATION
 
 
 
 
CENDRAWASIH 3
(PAC MARTHA TILAAR)
 
CTS
KRAAK & SMAAK DJ SET
Darkbark Live
Jakarta Techno Militia
 
 
ASSEMBLY 1
(GUINNESS HALL)
 
Elephant Kind
 
 
 
MY SKIN AGAINST YOUR SKIN
 
 
 
Neonomora
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ASSEMBLY 2
 
 
 
 
 
Bona Pascal
 
 
 
Stars & Rabbit
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ASSEMBLY 3
(A CREATE ZONE)
 
Rock n Roll Mafia
 
 
 
SORE
 
 
 
Bottlesmoker
 
 
 
Barasuara
 
 
LOBBY
 
 
 
 
 
KELEVRA
 
 
 
Suddenly September
 
 
 
KarnaTra
 
 
 
 
 
 
MERAK
(DEMAJORS)
 
Puti Chitara
 
 
 
Superglad
 
 
 
Morfem
 
 
 
Matajiwa
 
 
KASUARI
 
 
 
 
 
LCDTRIP
 
 
 
Lightcraft
 
 
 
Rebel Education Project
 
 
 
 
 
 

  Saturday, 25 October 2014 Saturday, 25 October 2014
Stage  16:00   16:15   16:30   16:45   17:00   17:15   17:30   17:45   18:00   18:15   18:30   18:45   19:00   19:15   19:30   19:45   20:00   20:15   20:30   20:45   21:00   21:15   21:30   21:45   22:00   22:15   22:30   22:45   23:00   23:15   23:30   23:45   00:00   00:15   00:30   00:45   01:00   01:15   01:30   01:45 
MAIN HALL
(PLENARY)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ipang
 
 
 
CODY SIMPSON
 
 
 
Tulus
 
 
 
 
 
 
 
 
CENDRAWASIH 1 & 2
(GARUDA INDONESIA)
 
 
 
 
 
 
Maliq & D'Essentials
 
 
 
Yamaha Music Sings Coldplay feat Sandhy Sandoro, Kikan Namara, Bams, Is Payung Teduh, & Sashi G
 
 
 
 
POOLSIDE
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
CENDRAWASIH 3
(PAC MARTHA TILAAR)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
.GiF
Ductape
Basement House
KRAAK & SMAAK DJ SET
 
 
 
ASSEMBLY 1
(GUINNESS HALL)
 
 
 
 
 
 
 
 
LIE GRAMOPHONE
 
 
 
NICK
 
 
 
CIBO MATTO
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ASSEMBLY 2
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
L'Alphalpha
 
 
 
Teman Sebangku
 
 
 
The Milo
 
 
 
 
 
 
 
ASSEMBLY 3
(A CREATE ZONE)
 
 
 
 
 
 
 
 
Monkey to Millionaire
 
 
 
BRNDLS
 
 
 
Homogenic
 
 
 
Angsa & Serigala
 
 
 
LOBBY
 
 
 
 
Diana Tumewa
 
 
 
LOS DANIELS
 
 
 
WEISH
 
 
 
Gilbert Pohan
 
 
 
 
 
 
 
MERAK
(DEMAJORS)
 
Pandai Besi
 
 
Marsh Kids
 
 
 
Sentimental Moods
 
 
 
Pure Saturday
 
 
 
White Shoes & The Couples Company
 
 
 
KASUARI
 
 
 
 
Bandung Inikami Orcheska
 
 
 
Dhyo Haw
 
 
 
Leonardo And His Impeccable Six
 
 
 
The Alastair x DJ Cream
 
 
 
 
 
 
 


  Sunday, 26 October 2014 Sunday, 26 October 2014
Stage  16:15   16:30   16:45   17:00   17:15   17:30   17:45   18:00   18:15   18:30   18:45   19:00   19:15   19:30   19:45   20:00   20:15   20:30   20:45   21:00   21:15   21:30   21:45   22:00   22:15   22:30   22:45   23:00   23:15   23:30   23:45   00:00   00:15   00:30   00:45   01:00 
MAIN HALL
(PLENARY)
 
 
 
Ari Lasso
 
 
 
YUNA
 
 
 
 
THE JACKSONS
 
 
 
 
 
 
 
 
CENDRAWASIH 1 & 2
(GARUDA INDONESIA)
 
 
 
 
 
 
 
Mocca
 
 
 
 
ROOSEVELT
 
 
 
 
 
KRAAK & SMAAK LIVE
 
 
 
CENDRAWASIH 3
(PAC MARTHA TILAAR)
 
 
 
About Wax
House Cartel
Javabass Soundsystem
MAKOTO
 
 
ASSEMBLY 1
(GUINNESS HALL)
 
 
 
 
Kelompok Penerbang Roket
 
 
 
G-Pluck
 
 
 
Young De Brock
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ASSEMBLY 2
 
 
 
 
 
 
 
 
Story Starry Nite
 
 
 
Dekat
 
 
 
Dhirabongs
 
 
 
 
 
 
 
ASSEMBLY 3
(A CREATE ZONE)
 
 
 
POOLSIDE
 
 
 
Art of Tree
 
 
 
The S.I.G.I.T
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
LOBBY
 
 
 
 
 
 
 
 
CASHEW CHEMIST
 
 
 
MERAH
 
 
 
RED
 
 
 
 
 
 
 
MERAK
(DEMAJORS)
 
 
 
 
Adhitia Sofyan
 
 
 
Bonita and The Husband
 
 
 
Endah N Rhesa
 
 
 
Float
 
 
 
KASUARI
 
 
Neurotic
 
 
 
Teza Sumendra
 
 
 
Matthew Sayersz
 
 
 
Kunto Aji
 
 
 
 
 


      Special Show